Tematické programy

Během celé divadelní sezóny nabízíme pro děti tematické programy spjaté s ročními obdobími a svátky.

Většinu programů nabízíme v několika variantách. Některé jsou vhodné do školek a škol, jiné pro větší prostory kulturních domů či venkovní areál


Chcete-li pomoci vybrat nejvhodnější variantu, kontaktujte naši produkci.

↓ ↓ ↓ 

"U dědy a babi hrajeme si rádi !"

Reagovali jsme na poptávku a připravili jsme pro vás další univerzální zábavný program v pohybu.
Hodí se k jakékoliv příležitosti, kdykoli během roku. Lze použít i v rámci projektu "Celé Česko čte dětem".

Tentokrát naše malé diváky přeneseme do útulné chaloupky na kraji lesa k babičce a dědovi. Nebude to však žádná nuda. Budeme si hrát, skládat, hledat, pátrat, ale samozřejmě hlavně dovádět a tancovat.
A když budou hodná vnoučátka, možná bude i pohádka.


Délka programu je 60 minut. 


"Strašidlení"

- Na podzim jako "Podzimní strašidlení"
- Na jaře jako čarodějné strašidlení"

Čeká na vás strašidelná atmosféra plná her, tance a dovádění. Pořadem děti provedou dvě čarodějky dobrodějky. Pořad lze nabídnout do školek, škol, ale i na větší akce. Děti mohou mít masky, ale užijí si to i bez nich.

Základní čas 60 minut. Můžeme však navázat strašidelným malováním na obličej, tvořivou dílnou či diskotékou.  


"Balónková jízda"

Pořad plný balónkového tvoření. Každé dítě si odnese minimálně jeden výrobek z tvořivých balónků, ale hlavně si zadovádí, zatancuje a zahraje s dvěma balónkovými klauny. Pořad lze použít na karneval, ale i jakoukoliv zábavu k jakékoliv příležitosti. 

Je velice úsporný na prostor a kulisy, lze jej tedy uspořádat i na netradičních místech. V parku, obchoďáku nebo doma v obýváku. 

Časově minimálně 30 minut, kompletní program je v délce 120 minut, ale tvorbou balónků ho lze ještě natáhnout. Lze rozdělit i do bloků. Pořad je opravdu velmi variabilní. 

Požíváme dva druhy kostýmů (zimní a letní). 


"Pojďte s námi do ZOO"

Pořad, který je možno přizpůsobit zcela Vašim požadavkům i aktuální situaci. Lze ho uskutečnit venku i uvnitř a to v létě i v zimě. Základní délka je 60 minut, ale lze zkrátit nebo naopak prodloužit. Lze použít jen tak, nebo jako karnevalový program. Zkrátka Vám chceme nabídnout zábavné pásmo, kdy si budeme hrát na procházku v ZOO. O zvířátkách se něco dozvíme, ale hlavně si s nimi zahrajeme a zadovádíme. Představení vzniklo za dob přísných hygienických pravidel a má nádherné ohlasy. Těšíme se na vás!


"Velikonoční cesta"

Program, který děti zábavnou formou provede celým velikonočním obdobím. Nepoučuje, ani exaktně nevysvětluje pojmy velikonoc. Nejde o edukaci ! Jde o příjemné setkání a oslavení svátků jara formou hry.
Děti jsou v pohybu, tancujeme a postupně procházíme cestu od Zeleného čtvrtku až po Velikonoční pondělí. Program má cca 60 minut a je vhodný spíše pro menší kolektiv.

Doporučujeme propojit s pohádkou "O kohoutkovi a slepičce".

V rámci programu děti dostávají bonbony a velikonoční omalovánku. Lze propojit i s malou dílničkou.


"Čáry, máry, legrace"


Program je vhodný jak pro období pálení čarodějnic,
tak na období kolem Dušiček (halloweenu).

Program lze upravit dle požadavků, lze ho obohatit i o taneční zábavu.
V základní verzi má cca 90 minut, které naplní poutavě přečtená čarodějná pohádka, opravdové kouzelnické vystoupení plné překvapení a vše doplní dílnička, ve které si děti s čarodějkou Agátou a čarodějem Velebínem vyrobí kouzelnické hůlky.

Program je vhodný do školek, škol i na větší akce.


Dětský den "Cesta kolem světa"

Ideální program plný poznávání, ale samozřejmě hlavně tance a zábavy. Program se hodí na dětský den, ale třeba
i konec školního roku. Ideální je pro větší děti i širokou veřejnost.

Během 120 minut procestujeme celý svět, projedeme se dokonce i na moři, navštívíme tučňáky i amazonské opičky. Zkrátka si pořádně zařádíme.

Program lze nabídnout i do škol, ale s ohledem na zpracování ho nelze zkrátit.

"Rozloučení se školkou, pasování dětí na školáky"

A když se skutečně přiblíží konec školního roku, je čas přemýšlet o tom, jak se s dětmi rozloučit.
U nás jde o slavnostní ceremonii se vším všudy. Proslovy, sliby, obřad pasování či šerpování dle zvyklostí školky. Na výběr máme z těchto variant:

Pasování s pohádkou
Program obsahuje pohádku Doktor drak Dráp, na kterou plynule navazuje pasování samotným princem a jeho pomocnicí služebnou Kateřinou. Pasování je slavnostní, každému dítěti je věnován čas.
Celkový čas cca 60 až 90 minut dle počtu pasovaných dětí.

Lze navázat ještě zábavou, doplnit tancem, dováděním, bublinami atd...
V případě zájmu lze udělat i v odpoledních hodinách pro rodiče, vzít aparaturu na větší akci.

Pasování v pohybu
Tato varianta je bez pohádky. Pasování je začleněno do zábavy a tématu, schéma je podobné jako např. na karnevale. Tanec, zábava, soutěže, hry. Na výběr máme tato témata:

- Rozloučení v námořnickém stylu
Vyplouváme na moře zábavy, pasování námořnickým pádlem v duchu hesla "dobré vplutí do světa čísel, písmen a školních lavic". Hrajeme si, tancujeme a až k pasování doplujeme.
- Rozloučení v kuchařském stylu
Vaříme slavnostní menu na významný den, vše samozřejmě v rámci her. Pasujeme vařečkami, aby to školákům šlo ve škole tak dobře jako to naše vaření.
- Rozloučení v dopravním duchu
Kdo zvládne zkoušku od karnevalové policie, jistě i se školou si poradí hravě. Pasujeme dopravními plácačkami. Program má dopravní tématiku, ale je hravý a plný tance a dovádění.
- Rozloučení ve společnosti zvířátek
Zábavný program "Pojďte s námi do ZOO" (viz výše) upravený na míru slavnostní příležitosti. Během dovádění a tancování se i zastavíme a obřadně školáky pasujeme hadím ocáskem.
- Rozloučení v karnevalovém duchu
Nevybrali jste si, pak pozvěte třeba Trampa a Línu. Nebo si vyberte z jakéhokoliv našeho dalšího programu.
Pokud to bude jen trochu možné, vyhovíme a program přizpůsobíme. "Mikuláš"

Mikulášské besídky nabízíme v několika možných variantách:

Pro obce, firmy a velké kolektivy máme připravené dva mikulášské programy:

- Mikulášská besídka s Káčou
Opět program podiového typu, který volně navazuje na besídku loupežnickou. Besídkou provází Anděl a Čert Luciáš, který je smutný, že Anděla povýšila a pomáhá teď Ježíškovi. Aby Anděl dokázal, že je s ním stejná legrace jako s Andělou, zahraje dětem pohádku "O hubaté Káče". Pohádka i besídka dobře dopadne. A tak nakonec přijde i Mikuláš. Jako vždy má pár připomínek, ale nakonec se i zde naděluje.
(Nadílka není součástí ceny a zajišťuje si ji objednavatel sám.)
Program je na 60 až 90 minut dle počtu dětí.

- Mikulášská veselice
Může začínat příchodem Mikuláše a nadílkou. A nebo lze objednat bez nadílky. Program je koncipován jako taneční zabava plná her a soutěží, kterou provází Anděl a čertice Lusinda nebo Anděla a čert Luciáš.

Veselice může být na 60, 90 nebo 120 minut.


Pro školky, školy a menší kolektivy máme připravené tyto varianty:

- Pohádka "O hloupých čertech" s nadílkou
Po tématicky laděné pohádce o čertech, která končí písní o tom, že čerti sice museli z pekla odejít, ale že se jen tak neztratili a chodí po světě s Mikulášem a andělem, navazuje skutečný příchod Mikuláše a anděla.

Čert s námi do školek NEJEZDÍ, čerti jsou jen v pohádce, kde jsou legrační. Děti NESTRAŠÍME!

Mezi pohádkou a samotnou nadílkou je kratičká pauza na převlek, ve které si děti zopakují básničky.
Základní program má délku cca 60 až 90 min dle počtu dětí.
Pohádku o hloupých čertech lze objednat i samostatně, více v kategorii pohádky.


- Mikulášská nadílka s pohádkou "Čert a Káča"
Do nadílky je zakomponována pohádka o čertovi a Káče v naší mikulášské úpravě, kterou vypráví Anděla. Pohádku dokresluje hra loutek a interakce s dětmi. Po pohádce přijde skutečný Mikuláš se svatou mikulášskou knihou. Naděluje se, zpívá a recituje. Čert je zde pouze v pohádce ve formě loutky.
Délka programu 60 minut.


Další programy k různým příležitostem

Během našeho působení jsme již hráli k tolika příležitostem, že se to ani spočítat snad nedá.
Například ke Dni Země, Světovému dni vody, Dni zvířat, Dni zdraví... hráli jsme k otvírání studánek i otvírání kavárny... hráli jsme na mnoha narozeninách, výročích i na svatbách... hráli jsme na farmářských slavnostech i na náměstích k rozsvěcení vánočního stromu... a samozřejmě se účastíme akcí jako Celé česko čte dětem nebo Noc s Andersenem. Máme širokou aktuální nabídku a zásobu i starších programů. Rádi také vymýšlíme programy nové. Máte poptávku? Napište nám a my Vám určitě něco doporučíme.